k.jpg

 איש השתתפו בערב הצדעה חגיגי שנערך ביום ראשון בערב בברוקלין, שהינו אחד מרגעי השיא בכינוס השלוחים העולמי.

את הכינוס פתח, כמידי שנה, מי שמסייע לאורך כל ימות השנה לאלפי השלוחים ברחבי העולם, הרב משה קוטלרסקי, סיו"ר המל"ח. במהלך נאומו, דיבר הרב קוטלרסקי על מסירות הנפש של הרבי כדי לזכות עוד ועוד יהודי.הרב קוטלרסקי דיבר על הזמן היקר של הרבי. "הרבי היה מנצל כל דקה ללימוד תורה, ולעידוד יהודים לקיום מצוות. הרבי בנה את אמפריית השלוחים, האמונים על יסוד אהבת ישראל, להפיץ אור ותורה בכל מקום. השלוחים מהווים היום הרבה יותר מבית פתוח".

לאחר ניגון מרטיט של "צמאה לך נפשי", דיבר הרב קוטלרסקי על יום ראש-חודש כסלו, בו חוגגים חסידי חב"ד את היום בו מסר הרבי שיחה לחסידים, אחרי אירועי 'הקפות תשל"ח'.

הרב קוטלרסקי ביקש מהציבור לומר מספר פרקי תהילים לעילוי-נשמתם של השלוחים ממומביי הרב גבריאל-נח ורבקה הולצברג הי"ד שנרצחו בדיוק לפני שנתיים בפיגוע רצחני.

פרק תהילים נוסף, ביקש הרב קוטלרסקי להקדיש לר' שלום-מרדכי רובשקין (לשעבר בעל משחטת הבשר הגדולה באיווה) שהחל לרצות 27 שנות מאסר בכלא אמריקני. לפרקי התהילים, הוזמנו: השליח החדש במומביי הרב חנוך גכטמן, והשליח לנס-ציונה, הרב שגיא הר-שפר.
nf_0507_312952(1).jpg
בן השליח ריגש את האלפים

לאחר אמירת פרקי התהילים, הוזמן נציג ילדי השלוחים, מוישי כהן ממנצ'סתר, לשאת דבר-תורה. אמו של הילד נפטרה לפני חודש ימים. "כל שבת אנחנו יושבים בשקט, כשאבא אומר דברי תורה. עכשיו יש לי דבר תורה להגיד לכם", אמר הילד במתיקות וחזר על דבר תורה לפרשת ויצא, שנקרא בשבוע הבא. הילד סחט דמעות מהקהל כשדיבר על אמו ז"ל. "אמא מסתכלת עליי מלמעלה, אני בטוח", אמר וסיפר לקהל על אמו האהובה. בסיום נאומו המרגש, נראה אביו ובנו על המרקע, כשהם מתחבקים רגעים ממושכים. בוגולובוב מדבר לראשונה
nf_9717_265568.jpg
בשנים האחרונות נהפך הנגיד צבי הירש (גינדי) בוגולובוב מאוקראינה לאחד מעמודי התווך בעולם השליחות החב"די. בראש-השנה האחרון, לאחר הולדת בתו, החליט להעניק 500 דולר לכל שליח ושליח בעולם. לפני שהוזמן לשאת דברים הוקרן סרט מרתק על תרומתו הגדולה לאלפי השלוחים - בשנים האחרונות. "אנחנו מצדיעים למר בוגולובוב ולרבו, הרב שמואל קמינצקי", הכריז הרב קוטלרסקי והזמין את בוגולובוב לשאת דברים, לקול מחיאות הכפיים של אלפי השלוחים, שכל אחד מהם אישית זכה לתרומה מהנואם.

בוגולובוב חשף מה עמד מאחורי הקמת 'קרן השמחות' - במסגרתה הוא מעניק תרומה לכל שליח שחוגג שמחה במשפחה (הולדת ילד, חגיגת בר-מצווה וחתונה). "באחד הימים היה לי מצב רוח לא טוב. לא ידעתי מה לעשות. בדיוק פגשתי ברב קמינצקי והוא אמר לי 'אל תדאג, בוא תכתוב לרבי מכתב'. כתבתי מכתב ותיארתי את כל הבעיות שלי, בתחום הבריאות, המשפחה והעסקים. עשינו 'לחיים' לפני כתיבת המכתב. "הכנסנו את המכתב באחד מכרכי 'אגרות-הקודש'. למחרת בבוקר תרגם לי הרב קמינצקי את שלושת המכתבים שהיו בסמוך למקום שבו הכנסתי את המכתב. היה כתוב שם על בעיות של בריאות (שזה לא היה בשבילי), על לשון הרע (שזה כן היה בשבילי...) ובמכתב השלישי היה כתוב על תרומה לכלל הקהילה. "באותו זמן פגשתי את הרב קוטלרסקי ואמרתי לו: אני רוצה לתת לך עשרה מיליון דולר. הוא שאל אותי מה אתה רוצה שאני אעשה בכסף. אמרתי לו שיעשה מה שהוא רוצה. הוא אמר לי בוא נעשה חצי-חצי. בחצי הראשון נשתמש לתקציב השוטף של מפעל השלוחים, ובחצי השני נעשה מפעל מיוחד בשבילך. כך הוקמה 'קרן השמחות'. זה משהו מיוחד במינו", אמר בוגלובוב והקהל מחא כפיים דקות ארוכות. "אני מקווה", אמר בוגולובוב, "שהילדים שנולדו וקיבלו ממני מענק, יקבלו ממני גם מענק כשהם יתחתנו"... בסיום נאומו סיפר כיצד החל להתקרב ליהדות בשנים האחרונות, בעזרתו של הרב קמינצקי. בוגולובוב הציג את הציציות שלו לעיני כולם, וסיים את דברים המרגשים במשפט: "אני רוצה להיות לא רק שותף שלכם, אלא אני רוצה להיות חלק מכם".'ראל קאל' חובק עולםהנאום תם והגיע החלק המוזיקלי באירוע. לבמה עולה גדול החזנים ר' איצ'ה-מאיר הלפגוט, לפרק חזנות מרטיט לעילוי-נשמתם של השלוחים ממומביי הי"ד. אין שליח שלא מחכה לרגע הזה, בו מכריז הרב קוטלרסקי בשמות המדינות, בהם פועלים שלוחי חב"ד ברחבי העולם. שמות המדינות, המרכיבות את פסיפס השליחות העולמית שהקים הרבי. רגע לפני, מקדיש הרב קוטלרסקי מספר מילים למשפחת רוהר, ר' שמואל ובנו גו'רג' - התומכים בחב"ד מזה עשור שנים. ועכשיו, מגיע הרגע: 'ראל קאל'. "השלוחים למדינות אפריקה"... "השלוחים לחבר-העמים"... "השלוחים לארץ-הקודש"... והרשימה הולכת ומתארכת, הולכת וגודלת, הולכת ומתעצמת. כוחו של הרבי!הרב קוטלרסקי מקריא שם של מדינה והשלוחים הפועלים בה קמים על רגליהם,  לקול מחיאות-כפיים סוערות של עמיתיהם. בסיום הרשימה (ההולכת ומתארכת מידי שנה בשנה, בלי עין הרע, מגיע הרגע המרגש מכל: 'הריקוד הספונטני'. אלפי השלוחים רוקדים במעגלים-מעגלים, יחד עם תומכיהם. בתום המעמד המחשמל, מוגשת לאורחים ארוחה משביעה, כשברקע נעימות חב"דיות קלאסיות. בחלק זה של האירוע, מוקרנים סרטי וידאו מרתקים של חברת המדיה החב"דית - JEM, על מפעל השליחות החב"די. חודשים רבים משקיעים עובדי JEM על הקליפים. כמו תמיד, אלה ערוכים בטוב-טעם ומעבירים את המסר: שלוחי הרבי פועלים במסירות נפש, מסביב לשעון, בכל ימות השנה.עכשיו, הגיע תורו של הנואם המרכזי, הרב משה ניו ממונטריאול. לשליח הנודע מקנדה, מאות 'מקורבים', רבים מהם הפכו לחסידי חב"ד. בשפתו הציורית, דיבר הרב ניו על המושג 'שליחות', כשהוא שוזר את דבריו עם סיפורים אישיים שהיו לו עם הרבי. מעמד ה"בנקעט" נחתם בפרק חזנות מאת החזן הלפגוט. לקול צלילי השירה, נפרדים השלוחים בעיניים דומעות. הפעם הנוספת שבה יתראו שוב - אם חלילה לא יבוא משיח - יהיה בכינוס השלוחים תשע"ב.